Головна2024Травень

Monthly Archives: Травень 2024

День Героїв України 2024

Щорічне свято День Героїв було запроваджене на честь всіх захисниць та захисників України, які протягом багатьох століть боролися за її незалежність та територіальну цілісність і продовжують робити це нині. Особливо важливим воно стало після початку російсько-української війни, коли нові герої боронять рідну Батьківщину.

З цієї нагоди для учнів 7 та 10 класів було проведену виховну годину ,,Визволення Гостомеля”. На цю зустріч було запрошено учасника бойових дій Магаса Василя Борисовича. Він брав участь у визволенні міста Гостомеля, Ірпеня, Сєвєродонецька. Має три нагороди, вражаючі відео, фотоматеріали, які неможливо забути. ОЗО ,,Потіцький ліцей” висловлює щиру подяку воїну та з нетерпінням чекаємо на повернення із фронту живими і здоровими всіх наших захисників ЗСУ.

День Героїв, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Ми даруємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє щире синівське серце до ніг Матері-України, чий героїчний чин став прикладом для майбутніх поколінь.

Читати далі

“Місто-герой України” – незламний та нескорений Харків

Українські міста під час відсічі збройної агресії рф стали справжніми форпостами незламного духу. Від початку повномасштабного вторгнення 10 із них отримали відзнаку «Місто-герой України». Одним із них є місто Харків.

Операція зі звільнення Харківщини вразила весь світ. Військові експерти називають її однією з найуспішніших операцій з часів Другої світової війни. За п’ять днів українським військовим вдалося звільнити 338 населених пунктів, у яких мешкає близько 150 тисяч людей, захопити понад 300 одиниць військової техніки, величезну кількість зброї та боєприпасів. 

Читати далі… →

Одягну я зранку білу вишиванку!

Вишиванка — це не тільки прадавня частина гардероба нашого народу, що передавалась нащадкам та служила оберегом для його власника. Сьогодні, як і колись, вишита сорочка є надважливою річчю для кожного українця.
Вона є символом української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців, які цього дня також одягають вишиті сорочки, аби висловити свою підтримку, що вони на українській стороні в протистоянні з ворогом.
Щороку в Україні у третій четверті травня відзначають День вишиванки. У цей день заведено одягати вишиванку і в такому вигляді відправитися у звичних справах. Започаткували цю традицію у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Федьковича, Леся Воротнюк, яка запропонувала своїм одногрупникам одягнутись одного дня у вишиванки, цей день і став початком цього чудового звичаю серед молоді України, який тепер підтримує майже кожен українець нашої держави.
16 травня 2024 року учні нашого ліцею підтримали цю чудову традицію одягнувши свої вишиванки й з гордістю представивши свою приналежність до нації. В цей день всі охочі мали змогу похизуватись своєю улюбленою вишитою сорочкою чи сукнею перед однокласниками, колегами та друзями.
Читати далі… →

Свято Великодня

На столі – духмяна паска,
А круг неї – писанки.
Уділи нам, Боже, ласки
На всі дні, на всі віки!

Немала у нас родина,
Та молитва всіх єдина:
Хай розквітне Україна,
Як в погожі дні – весна.

Платон Воронько

Читати далі… →