ГоловнаГоловна

Головна

 • Свято останнього дзвоника 2024!!!
  https://youtu.be/Ai6IUXYR1uA
 • ДСНС інформує!!!

  Правила поведінки на воді

  • Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
  • Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
  • Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.
  • Після прийняття їжі купатися рекомендовано не раніше, ніж через 1,5-2 години.
  • Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
  • У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
  • Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
  • Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
  • Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
  • Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
  • Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

  Правилами поведінки на воді забороняється

  • Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
  • Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
  • Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
  • Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
  • Використовувати для плавання дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя.
  • Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які відведені для купання.
  • Вживати спиртні напої під час купання.
  • Забруднювати воду і берег, прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.
  • Підпливати близько до човнів та катерів, які йдуть неподалік від місць купання.
  • Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
  • Подавати помилкові сигнали небезпеки.
  • Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.
  • Купання дітей без супроводу дорослих.

  Правила пожежної безпеки в побуті

  Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення побутових пожеж, Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області закликає усіх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

  Нехтування правилами безпеки призводить до того, що у житлових будинках пожеж виникають значно частіше. Аналіз пожеж частіше показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають правилами пожежної безпеки.

  Найчастішими випадками пожеж у побуті є необережне поводження з вогнем, палінням у ліжку в нетверезому стані, перевантаження електромережі.

  Щоб запобігти виникнення пожежі у власному помешканні необхідно дотримуватись певних правил пожежної безпеки:

  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;
  • не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
  • контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

  Тільки дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі! Бережіть себе та своїх близьких!

  При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

  Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

  Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати. До вибухонебезпечних предметів належать:

  • вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів. Боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника. До боєприпасів належать: бойові частки ракет; авіаційні бомби; артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни); ручні гранати; стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);
  • піротехнічні засоби: патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні); вибухові пакети; петарди; ракети (освітлювальні, сигнальні); гранати; димові шашки.
  • саморобні вибухові пристрої – пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки;
  • міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

  У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

  – наближатися до предмета;пересувати його або брати до рук;

  – розряджати, кидати, вдаряти по ньому;

  – розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;

  – приносити предмет додому .

  Необхідно негайно повідомити поліцію, службу з надзвичайних ситуацій про знахідку!

  Є декілька ознак, що дозволяють припустити, що маємо справу з вибуховим пристроєм. Слід звертати увагу на:

  – припарковані біля будівель автомашини, власник яких невідомий або державні номери якої не знайомі мешканцям, а також коли автомобіль давно непорушно припаркований;

  – наявність у знайденому механізмі антени або приєднаних до нього дротів;

  – звуки, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), мигтіння індикаторної лампочки;

  – наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо); -наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань.

  Якщо підозрілий предмет знайдено в під’їзді, то треба опитати сусідів, можливо, він належить їм. У разі неможливості встановити власника – негайно повідомити про знахідку до найближчого відділення поліції та підрозділу ДСНС.

  Якщо підозрілий предмет знайдено в установі, потрібно негайно повідомити про знахідку адміністрацію. Для поштової кореспонденції з пластиковою міною характерна надмірна товщина, пружність, вага не менше 50 г і ретельна упаковка. На конверті можуть бути різні плями, проколи, можливий специфічний запах. Повинно насторожити настирне бажання вручити лист неодмінно в руки адресата і надписи на кшалт: «розкрити тільки особисто», «особисто в руки», «секретно» і т.п. Підозрілий лист не можна відкривати, згинати, нагрівати або опускати у воду.

  У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою:

  1. Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ;

  2. Не підходити до предмету, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;

  3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

  4. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

  5. Дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

  Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

  Опинившись поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб розгледіти або допомогти рятівникам. Найкраще, що можна зробити – залишити небезпечне місце. До того ж, варто знати, якщо вибуховий пристрій встановлено зловмисно, то вони часто встановлюються парами, щоб, через деякий час після вибуху першого з них, пролунав другий вибух. Це розраховане на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі й представники силових структур, і при повторному вибуху жертв буде набагато більше.

  ОТЖЕ:

  – не слід робити самостійно жодних маніпуляцій із знахідками або підозрілими предметами, що можуть виявитися вибуховими пристроями;

  – виявивши річ без господаря, треба звернутися до працівника поліції або іншого посадовця; не можна торкатися знахідки;

  – не користуйтеся мобільним та радіозв’язком поблизу підозрілої знахідки.

  Просимо ще раз звернути увагу всіх мешканців громади на необхідність дотримання правил поводження з вибухонебезпечними предметами, а також правил безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях.

  Бережіть своє життя! Бережіть життя своїх близьких! Бережіть життя своїх дітей!

 • Тиждень безпеки дорожнього руху

   З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей, дотримання ними Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого травматизму в нашому ліцеї проводився тиждень правил дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». В рамках тижня вчителем основ здоров’я, Потапенко Д.О., було проведено квест-гру «Знавці правил дорожнього руху» у 6-А класі та класними керівниками закладу проведено (1-11 класи) години спілкування «Безпека перебування на вулицях: правила дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди. Типові травмування пішоходів». Ліцеїсти грали в лото, розгадували кросворди, збирали пазли на дану тематику. В цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху та переглянули мультфільм і визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.

  Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

 • Патріотична руханка до Дня захисту дітей!!!

  З метою залучення учнівської молоді до рухової активності та з нагоди відзначення Дня захисту дітей в ОЗО “Потіцький ліцей” 28 травня, серед учнів 1-11, класів було проведено патріотичну руханку “Рух-це здорово!!!”, а також протягом тижня класні керівники та вчитель фізичної культури організовували для учнів ігри на свіжому повітрі. 29 травня було також проведено гру з елементами “Джури”. Активним та цікавим видався тиждень!!!

 • Година спілкування “Битва за Мощун, яка врятувала Київ!!!”

  Битва за Мощун — одна з найзапекліших битв під час оборони Києва, що тривала з 27 лютого до 21 березня 2022 року, на початковій фазі російського вторгнення в Україну за контроль над селом Мощун  і околицями.

  Мощун був стратегічно важливою позицією для окупантів, оскльки взявши його, вони могли вийти на Київ. Саме на Мощун росія кинула кваліфікованих бійців та значну кількість техніки. Мощунська битва стала однією з найважливіших битв оборони Києва в березні 2022.

  Мощун став одним із форпостів оборони Києва. На невелике село Мощун – стратегічну точку, яку необхідно було взяти росіянам, щоб вийти на Київ – противник кинув кваліфіковані війська і усе можливе озброєння: ствольну і реактивну артилерію, міномети, авіацію. Попри складне становище, українській армії вдалось зупинити масований наступ противника і в подальшому відтіснити російські війська на лівий берег річки Ірпінь.

  Програші російських військ в Мощуні, Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, зрештою, змусили їх відступити з території Київської області.

  Для учнів 8 класу класний керівник, Лапко В.В., провів годину спілкування на тему: “Битва за Мощун, яка врятувала Київ!!!”. Учні згадали назви міст-героїв, які проявили сміливість та допомагали вистояти одне одному і державі, переглянули фото та обговорили значення миру та важливість його збереження.