![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2024/05/зображення_viber_2024-05-19_15-10-18-535-1-1024x1024.jpg)
Вона є символом української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців, які цього дня також одягають вишиті сорочки, аби висловити свою підтримку, що вони на українській стороні в протистоянні з ворогом.
Щороку в Україні у третій четверті травня відзначають День вишиванки. У цей день заведено одягати вишиванку і в такому вигляді відправитися у звичних справах. Започаткували цю традицію у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Федьковича, Леся Воротнюк, яка запропонувала своїм одногрупникам одягнутись одного дня у вишиванки, цей день і став початком цього чудового звичаю серед молоді України, який тепер підтримує майже кожен українець нашої держави.
16 травня 2024 року учні нашого ліцею підтримали цю чудову традицію одягнувши свої вишиванки й з гордістю представивши свою приналежність до нації. В цей день всі охочі мали змогу похизуватись своєю улюбленою вишитою сорочкою чи сукнею перед однокласниками, колегами та друзями.
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2024/05/зображення_viber_2024-05-19_15-26-49-669-1-682x1024.jpg)
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2024/05/зображення_viber_2024-05-19_15-32-42-887-1-1024x1024.jpg)
Звісно, щоб було цікавіше, наші освітяни з такої нагоди вирішили не лише одягти вишиванки, а й розповісти про те, як українська вишиванка стала нашою гордістю, та через які тяжкі випробування їй довелось пройти, щоб залишитись державним символом незламності.
Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них свою душу, а українські воїни одягатимуть їх — Україна непереможна!