ГоловнаНовиниПредметні тижні

Category Archives: Предметні тижні

23 березня – Всесвітній день математики

Всесвітній день математики – це щорічна подія, яка відзначається в усьому світі, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати цікавість до математики. Нагода випробувати свої знання, показати інтелектуальні здібності, творче бачення математики випала учням нашого ліцею 23 березня, під час проведення Дня математики.  

Читати далі… →

Шевченківський тиждень в нашому ліцеї

Березень в Україні часто називають Шевченковими. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко- велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

 “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!”. Під таким акордом у нашому ліцеї в рамках Шевченківських днів проведено різноманітні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам’ять геніального українського поета.

   Шевченківські дні пройшли в нашому закладі дуже активно, ніхто з наших вихованців не залишився осторонь. Для вшанування пам’яті про Великого Пророка, Генія, Мислителя було проведено низку заходів. Серед учнів початкової ланки проведені години спілкування “Тарасові шляхи”. Під час яких учні послухали цікаву й захоплюючу розповідь про життя та творчість поета, переглянули відеопрезентацію “Життєвий шлях Т.Г.Шевченка” та розгадали кросворди. Учнями 11 класу проведено радіолінійку “Шевченко в моєму серці”, яку підготувала Бажан Т.В. та оформленно інформаційну стіннівку.

Дуже цікавим виявився захід « Тарас Шевченко-наш. Він для усіх століть…» для учнів 5-11 класів, який підготували та провели наші філологи Матвієнко Ірина Анатоліївна та Бажан Тетяна Володимирівна. Учасники свята декламували вірші геніального поета, співали пісні, розігрували сценки з життя Тараса. Завершилось свято танцювальним номером. Родзинкою заходу стало декламування “Заповіту” англійською мовою ученицею 7-класу та музичні номери від учениць 9 класу,а також гра на сопілці від учениці 5-Б класу. Всі діти постарались на славу!!!

Загалом, Шевченківський тиждень пройшов цікаво й насичено.

Тиждень трудового навчання

Відповідно до річного плану з 06.02 по 10.02. 2023 року в нашому ліцеї проходив Тиждень трудового навчання . Предметний тиждень – це невід’ємна складова частина будь-якого шкільного предмета. Під час проведення тижня з’являється можливість приділити більше уваги та задовольнити різні інтереси кожного зацікавленого учня, переконати його в тому, «що він творець, володар праці, і від нього самого, від його наполегливості, любові до праці залежить можливість виразити себе, розкрити свої задатки, здібності, бажання» (В.О.Сухомлинський).

В рамках тижня відбулися заходи, які охопили всіх учнів ліцею, під час проведення яких діти мали змогу продемонструвати свої уміння та здібності.

Тиждень підготовлений вчителем трудового навчання Халяндрою О.С. був насиченим і цікавим.

Тиждень зарубіжної літератури

З 30 січня по 03 лютого в нашому закладі пройшов Тиждень зарубіжної літератури.

Світ  дивовижний вас вітає,
 Всіх тих, хто вдумливо читає,
Долати знань високі мури,-
Вас кличе світ  літератури!

Суть проблеми сьогодення полягає в тому, щоб привернути увагу учнів до книги, та викликати бажання читати. А тому використання нетрадиційних уроків та позаурочних заходів спонукають учня звернутися до художнього слова та змушують його мислити,  порівнювати, працювати з текстом, отже – відкривати книгу, з’ясовувати деталі, і головне  – розвивати творчі здібності учнів. Одним з таких заходів є  Тиждень зарубіжної літератури, який організувала Бажан Тетяна Володимирівна.

Протягом тижня учні ліцею переглядали мультиплікаційні фільми, виготовляли стіннівки, розгадували ребуси, брали участь в конкурсі малюнків “Мій улюблений герой” . А родзинкою тижня стала радіолінійка від вихованців середньої та старшої ланки (7-11кл.) “Література проти війни”. Учні мали можливість  показати свою читацьку майстерність у декламуванні патріотичних віршів.  

Тиждень фізики

З 12 по 16 грудня 2022 року в нашому ліцеї проходив тиждень фізики. Для учнів ліцею вчителем математики і фізики ,Коцюмахою В.М., для учнів 8-11 класів були проведені такі заходи : квест з фізики “Фізика навколо нас”, вікторина «Цікава фізика», перегляд відеофільму «50 винаходів українців, які змінили світ», гра «Фізика в природі», конкурс кросвордів і ребусів, конкурс малюнків і плакатів «Фізика навколо нас”, конкурс рефератів на тему: “Цікаві бувальщини або пригоди видатних фізиків» та “Фізика в народних прислів’ях”. Учні мали можливість позмагатися у кмітливості, відповідаючи на запитання вікторин та проявити свої вміння. Цікаві конкурси та змагання не залишили нікого байдужими. Під час проведення заходів учні проявили зацікавленість, допитливість, вміння шукати та узагальнювати інформацію, знаходити творчий підхід до справи.

Всеукраїнський тиждень права

Головні завдання тижня  показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах.

В рамках “Тижня права”, який проходив у нашому освітньому закладі вчителем історії та правознавства, Чабак О.А., було проведено класні години на правову тематику. Учні 6 класу з цікавістю пограли у гру “Чарівна квітка прав людини” і ознайомилися зі своїми правами та обов’язками. Для старшокласників було проведено круглий стіл “Міжнародне гуманітарне право”, урок – презентацію “Історія прав людини та громадянина” та Правовий дайджест для учнів 11 класу.

Для учнів 5-тих класів класні керівники провели години спілкування: для 5- А класу «Великі права маленької дитини» та для 5-Б класу “Права та обов’язки учнів”. Учні обговорили та написали свої права і обов’язки та переглянули відеопрезентацію.
Протягом тижня учні активно знайомилися з виставкою літератури на правову тематику, яка постійно діє в бібліотеці ліцею.