Головна2020Березень

Monthly Archives: Березень 2020

Проведення пробного ЗНО перенесено на квітень


В Україні змінені дати проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти.
В УЦОЯО зазначають, що відповідне рішення було ухвалено з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та на виконання постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року.
Тестування з української мови і літератури відбудеться 4 квітня 2020 року.
Тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.
Увага! Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання мають повторно видрукувати запрошення-перепустки.

Карантин у закладах освіти


В Україні, згідно з рішенням Кабінету Міністрів, оголошений загальнонаціональний карантин. Одним із протиепідеміологічних заходів боротьби з можливим поширенням коронавірусу в Україні є тимчасово обмеження освітнього процесу в усіх закладах освіти.
У зв’язку з тим, Міністерством освіти і науки надані рекомендації, дотримання яких допоможе закладам освіти запобігати поширенню коронавірусної інфекції в Україні.
Рекомендації МОН щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції

Рекомендації щодо коронавісу


Коронавіруси становлять велике сімейство вірусів з доведеними хвороботворними властивостями по відношенню до людини або тварин. 
Заразитися 2019-nCoV можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні. Ці краплі потрапляють на навколишні предмети і поверхні. Інші люди можуть заразитися в результаті дотику спочатку до таких предметів або поверхонь, а потім – до очей, носа або рота.
Відповідно до актуальних даних, більш вагомим фактором передачі вірусу, ніж повітря, є саме дрібні краплі, що виділяються з дихальних шляхів.

Весняні привітання

Напередодні 8 березня найменшенькі здобувачі освіти ліцею порадували своїх мам, бабусь та інших гостей святковим концертом. Вихованці дитячого садочка виконували пісні, танцювали та грали у веселі ігри. Святкова атмосфера панувала протягом усього заходу. Наприкінці усіх присутніх привітала сільський голова Музичка Людмила Анатоліївна .

Нашим любим мамам


Зворушливе свято з нагоди Міжнародного дня жінок  відбулося в нашому навчальному закладі. Учні 4 класу запросили гостей, щоб висловити свою любов і шану найдорожчій людині – рідній неньці, подякувати за любов і турботу, а також привітати усіх жінок, побажати їм здоров’я, щастя та Божого благословення.
На святі «Нашим любим мамам» з дитячих вуст лунали найщиріші слова вдячності матерям та бабусям, сестричкам та однокласницям. Для своєї учительки четвертокласники підготували музичний подарунок, який надзвичайно розчулив Кардаш Лесю Дмитрівну, гостей і самих виконавців.

Шевченківські дні


Традиційно на початку березня в Потіцькому академічному ліцеї вшановують пам’ять геніального українського письменника, художника, борця за свободу України – Тараса Григоровича Шевченка.  Шевченківські дні пройшли на високому рівні. Учнівський та педагогічний колективи взяли активну участь у проведенні заходів. Учні молодших класів мали змогу більше дізнатися про життя Тараса Шевченка, переглянувши про нього фільм. Також вони продемонстрували знання поезій Великого Кобзаря на конкурсі читців та виставці дитячих ілюстрацій до його творів. Старшокласники висловили власні міркування про значення творчості Шевченка для України, написавши есе «Шевченко для мене – це…». Кульмінацією святкових днів стала конкурсна програма «Шевченківська весна».

Знайомство із Шевченком


Кожен  народ має свої знакові постаті. Українці перші березневі дні   присвячують Великому Кобзарю –  Тарасові Григоровичу Шевченку. 206 років проминуло з того часу, коли українська земля подарувала світові Поета.  Сьогодні найменші учні нашого ліцею мали змогу ще раз почути про Тараса Шевченка, про його дитинство та творчість.