ГоловнаПсихологічна служба

Category Archives: Психологічна служба

Акція “16 днів проти насилля”

З 25 листопада по 10 грудня 2024 року відбулася традиційна акція «16 днів проти насилля». Протягом тижня в рамках  заходів “16 днів проти насильства”  з учнями 7  та 9 класу   проведено вікторину “СТОП булінг”, учні виготовили інформаційний плакат “НІ булінгу в учнівському середовищі” та проведено квест  “Що я знаю про ВІЛ/СНІД”.

Під час заходів були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, розвивали навички із толерантного ставлення до людей зі СНІД.

Проведені класними керівниками години спілкування СТОП «БУЛЛІНГ!» (5-9 кл.) з переглядом соціальних відеороликів «Світ без насильства». 

1 грудня – до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  проведено акцію   «Червона стрічка – промовистий символ» та профілактичні бесіди серед учнів 8-11 класів.

Проведення інформаційно-просвітницьких заходів. Підтримка психолога в закладі освіти

Одним із найважливіших напрямів профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильства в умовах закладів освіти, є інформаційно-просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді.

Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед дітей та учнівської молоді сприяє формуванню правосвідомості та правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиває активність, самостійність, творчість, створює умови для самореалізації особистості учня.

Психологом нашого закладу, Потапенко Д.О., було проведено години спілкування з активістами учнівського самоврядування на тему: «Мій улюблений світ без насильства». Учні поглибили свої знання по темі булінгу, розглядали ситуації різного змісту , визначаючи ознаки булінгу , а також процедуру звернень з питань булінгу та порядок реагування на випадки булінгу .  Серед учнівських колективів також проведено анкетування про об’єктивність оцінювання в заклад освіти та бесіди спрямовані на покращення навчання.

Психологічна безпека учасників освітнього середовища

Ефективність роботи сучасного закладу освіти вимірюється не лише якістю освіти, але й безпекою учнів, захищеністю вчителів. Тому невипадково однією зі складових Нової української школи є безпечне освітнє середовище.

Для учнів 5-х класів практичний психолог, Потапенко Д.О., провела заняття на тему “Моє безпечне місце”. З дітьми проводились інтерактивні ігри, зокрема гра “Коло підтримки” та відбулося обговорення питання безпеки в освітньому середовищі.

Година психолога «Пізнай себе»

Пізнати самого себе – це означає зрозуміти свій внутрішній світ, побачити і прийняти свої не тільки позитивні якості, а й негативні, які людина сама ж створила; позбавити себе від них, вивчивши таємницю свого внутрішнього світу та світу людських почуттів.