Головна2023Лютий

Monthly Archives: Лютий 2023

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова.

Мова – матері уста.

І.Багряний

Щороку, в лютому, світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

Мова – це засіб збереження і розвитку нашого духовного спадку. Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. До святкування Дня рідної мови долучилися всі учні ліцею. Головною метою відзначення цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови. У цей день в навчальному закладі учителями української мови й літератури та учнями 11 класу проведено радіо лінійку “Мова – духовне багатство народу” та проведено свято “Українська мова рідна у серці єдина… Розквітає разом з нею наша Україна!” Діти з задоволенням розповідали гуморески, читали вірші, співали пісні рідною мовою, а глядачі мали змогу взяти участь у мовознавчій вікторині «Скарби рідної мови».

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!!

20 лютого День вшанування пам’яті Героїв Небесної СотніДень пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
З цього приводу 20 лютого в Потіцькому ліцеї було проведено низку заходів. Ранок розпочався з загальношкільної тихої акції “Ангели пам’яті”. Учні та педагоги ліцею символічно облаштували інформаційну стіну пам’яті 100-нею паперових янголят, яких учні виготовили напередодні. Здобувачі освіти всіх класів активно доєдналися до цієї акції. На першій великій перерві вчитель історії України, Чабак Олена Андріївна, разом з учнями 11- класу провела радіо лінійку
«Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!», яка завершилась хвилиною мовчання. Протягом дня класні керівники 1-11 класів провели виховні години “Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни”. Класні керівники розповіли учням про героїзм та боротьбу українського народу за європейські цінності, свободу і прагнення до демократії у нашій країні та переглянули разом з учнями відеохроніку подій на Майдані «Майдан – символ національної гідності». Пригадали дітям події, які відбулися в країні у 2014 році та прослухали пісню-реквієм “Пливе кача”.

Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі!
Слава Україні! Героям слава!

Міжнародний день спонтанного прояву доброти

Здобувачі освіти 1 – 4 класів сьогодні стали активними учасниками заходів до Всесвітнього дня спонтанного прояву доброти.
Дії кожного учня були спрямовані на те, щоб показати, що робити безкорисно гарні справи, добрі вчинки, підіймати один одному настрій, зовсім не важко, а навіть приємно.
Третьокласники взяли участь у цікавих іграх: «Потяг добрих вчинків класу», «Віднови прислів’я», «Асоціативний кущ»і просто дарували один одному компліменти. Учні 1- 2 класів переглядали презентацію ” День спонтанного прояву доброти”, вирізали сердечка добрих справ та дарували їх один одному, також переглядали мультиплікаційні фільм про добро.

16 лютого – День єднання України

До Дня єднання , який в Україні започаткували у 2022 році на тлі попереджень про можливу війну, учні ліцею влаштували флешмоб “Єднаємось, посмішками”. Майже рік триває протистояння українського народу повномасштабному вторгненню росії. Українці сильні та нескорені – саме це хочуть донести учні ліцею. Протягом дня у навчальному закладі учні переглядали інформаційні ролики та створили плакат з патріотичними долоньками єднання.

14 лютого – День святого Валентина

Щороку в ліцеї святкується День Святого Валентина. В цей холодний лютневий день на душі було тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Всі учасники навчального процесу ліцею  мали змогу привітати один одного з Днем кохання, приділити більше уваги друзям,  потурбуватися про близьких та рідних…

З самого ранку біля фотозони, яку оформили активісти шкільного самоврядування, почала працювати  святкова пошта. «Скринька кохання» була переповнена валентинками з привітаннями та найкращим побажаннями для людей небайдужих серцю. А для найменших здобувачів освіти нашого закладу, Махиня Наталія Миколаївна, провела веселі змагання “Свято дружби і взаємоповаги”.

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно, 15 лютого, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Ця дата, насамперед, приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.  У тій війні, яка тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, полягло близько 4-ох тисяч українців. 

11 класу разом з вчителем історії ,Чабак Оленою Андріївною, підготували радіолінійку для учнів і вчителів на тему «Чужа війна в долі наших воїнів».

В цій кривавій війні самовідданість, мужність і героїзм виявили українці – офіцери та солдати. Багато з них не повернулося до родин, до коханих. Ми пам’ятаємо про них!

Ми засвідчуємо свою глибоку шану та повагу вашій мужності та самовідданій праці. Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні.

В глибокій шанобі схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто загинув.

З вдячністю звертаюсь до тих,  хто живе поряд з нами.

Від усього серця бажаємо  вам і вашим родинам здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра.

Тиждень трудового навчання

Відповідно до річного плану з 06.02 по 10.02. 2023 року в нашому ліцеї проходив Тиждень трудового навчання . Предметний тиждень – це невід’ємна складова частина будь-якого шкільного предмета. Під час проведення тижня з’являється можливість приділити більше уваги та задовольнити різні інтереси кожного зацікавленого учня, переконати його в тому, «що він творець, володар праці, і від нього самого, від його наполегливості, любові до праці залежить можливість виразити себе, розкрити свої задатки, здібності, бажання» (В.О.Сухомлинський).

В рамках тижня відбулися заходи, які охопили всіх учнів ліцею, під час проведення яких діти мали змогу продемонструвати свої уміння та здібності.

Тиждень підготовлений вчителем трудового навчання Халяндрою О.С. був насиченим і цікавим.

Екологічна акція “Допоможемо зимуючим птахам”

Зима – важкий час для птахів. У житті нашої планети птахи відіграють велику та багатогранну роль. Тих запасів, що були зроблені влітку, не вистачає. Людська участь у долі птахів просто життєво необхідна для них. Адже наші пернаті друзі потребують допомоги саме всередині та наприкінці зимового сезону, коли їм важко знайти поживу в природі.

Протягом тижня пройшла акція «Допоможемо зимуючим птахам». Мета якої – виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, розвиток почуття відповідальності за довкілля, практична допомога птахам – наповнення годівничок. У цій акції взяли участь учні початкових класів. Класні керівники разом з дітьми наповнили зерном годівнички навколо школи.

Берегти природу, а, особливо птахів, як невід’ємну її частину, – це обов’язок кожного!!!

Психологічна безпека учасників освітнього середовища

Ефективність роботи сучасного закладу освіти вимірюється не лише якістю освіти, але й безпекою учнів, захищеністю вчителів. Тому невипадково однією зі складових Нової української школи є безпечне освітнє середовище.

Для учнів 5-х класів практичний психолог, Потапенко Д.О., провела заняття на тему “Моє безпечне місце”. З дітьми проводились інтерактивні ігри, зокрема гра “Коло підтримки” та відбулося обговорення питання безпеки в освітньому середовищі.