ГоловнаНовини2023Березень

Monthly Archives: Березень 2023

23 березня – Всесвітній день математики

Всесвітній день математики – це щорічна подія, яка відзначається в усьому світі, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати цікавість до математики. Нагода випробувати свої знання, показати інтелектуальні здібності, творче бачення математики випала учням нашого ліцею 23 березня, під час проведення Дня математики.  

Читати далі… →

Всесвітній день водних ресурсів

Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цього дня організації із захисту довкілля звертається до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях. 

Читати далі… →

Всесвітній день казки

Казки – один із головних елементів культури будь-якого народу. Чи можливо знайти дитину, яка б не любила казки? Мабуть, ні! Тому не дивно, що День казки, який відзначали у нашому ліцеї 20 березня, викликав неабиякий інтерес у наших учнів початкової ланки. Цього дня третьокласники виготовили книжку- малютку « Мої улюблені казки», малювали, читали казки один одному і розповідали свої найулюбленіші. Учні четвертого класу брали участь у квесті “Завітай у казку!”. Цікаво й пізнавально пройшов цей день. Протягом дня в класах панувала затишна та казкова атмосфера.

Читати далі… →

Засідання методичного об’єднання класних керівників

З метою покращення стосунків у класних колективах відбулося засідання методичного об’єднання класних керівників. Засідання проведено у формі круглого столу по темі “Майстерність педагогічного спілкування. Як згуртувати учнівський колектив?”. Педагоги ліцею прослухали вебінар з теми: «Згуртування вчителем класу в процесі змішаного навчання в умовах воєнного стану» та обговорили методи згуртування учнівських колективів.

Проведення інформаційно-просвітницьких заходів

В Україні набувають популярності нові підліткові рухи “Редан”, “Антиредан” учасники яких влаштовують масові заворушення у містах. Тож, правоохоронцями одразу почалось відпрацювання такої інформації.

З метою запобігання поширенню нової субкультури “Редан” поліцейські громади, капітан поліції Федоров О.О. та лейтенант поліції Пененко Б.В., разом з представниками служби у справах дітей та сім’ї завітали і до нашого навчального закладу. Дітям розповіли про ситуацію в Україні, щодо поширення нового молодіжного руху, мета якого – провокування конфліктів та масових бійок. Надали досить змістовну інформацію про причини виникнення небезпечної субкультури «Редан» та її загрозу для дітей ; нагадали хронологічні події смертельних наслідків впливу на дитячу психіку через соціальні мережі ігор, навели реальні факти зловживання медіа та їх згубну дію, а також надали практичні поради для подолання кібербулінгу у кіберпросторі.

Також передставники поліції пояснили про недопущення випадків порушення громадського порядку неповнолітніми та участі в проросійських неформальних течіях. Особливу увагу під час заходу акцентували на роз’ясненні ч.1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в частині заборони проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів та відповідальність, яка чекає підлітків у випадку порушення даного законодавства. При цьому роз’яснили, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14-ти років.

Наголосили, що популяризація теми ПВК «Редан» – спланована робота російських спецслужб, метою якої є внутрішня дестабілізація ситуації в Україні.

День українського добровольця

День українського добровольця — свято  на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім.Кульчицького.

З нагоди вшанування учасників добровольчих формувань для учнів нашого ліцею класні керівники провели патріотичні години спілкування “Не буває народу без історії, а історію творять люди” та “Цінуємо твій подвиг, солдате”. Учнями старших класів було переглянуто документальні фільми, присвячені хроніці подій на Майдані, створенню Національної Гвардії України, участі представників добровольчих формувань.

Схиляємо у скорботі свої голови в пам’ять про тих добровольців та воїнів, які полягли на полі бою й не повернулись додому, до рідних домівок, до своїх батьків, матерів, коханих та дітей. Вони врятували нашу Батьківщину від ворога, дали можливість нашій державі рухатись по шляху інтегрування в Європейську спільноту та день за днем перетворювати Україну у заможну, процвітаючу країну.

Вічна слава героям, які полягли за Україну!  Герої не вмирають!

Подвиг українських добровольців житиме у віках.

“Увага, батьки!!! Обережно, діти!!!”

ПВК «Редан»: хто вони та чим загрожують українським підліткам?

Що відомо про ПВК «Редан»?

Усе почалося в росії. Там у різних містах юнаки в чорному одязі із символом павука на спині влаштовували масові бійки з футбольними фанатами чи мігрантами. Це відбувалось у торгових центрах або на вулицях.

Чому ПВК?

Учасники руху кажуть, що не асоціюють себе з приватною військовою компанією. Для них ця приставка просто жарт. Проте існує гіпотеза, що на формування цієї субкультури вплинула ПВК «Вагнер». Адже її очільник публічно героїзує роль злочинців та закликає молодих людей вступати у ПВК, де їх навчать «чоловічої роботи».

Чому «Редан»?

Ця назва походить з аніме Hunter x Hunter. Там діяла злочинна організація «Геней Редан», яку через емблему називали «Павуки». Кожен учасник цієї організації мав татуювання павука зі своїм номером.

У субкультурі ПВК «Редан» усі учасники мають символ павука із цифрою 4. В аніме під цим числом в організації завжди були зрадники чи шпигуни. Це пов’язано з тим, що в японській культурі число 4 несе неприємності, як у нас 13. Можливо, так учасники ПВК «Редан» хотіли передати свої деструктивні наміри.

Це ІПСО?

Українська поліція вважає, що поширення цієї субкультури в нашій країні — це російська інформаційно-психологічна спецоперація. Державі-агресорці важливо дестабілізувати ситуацію в Україні будь-яким чином.

Чому підлітки?

У підлітковому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Їм важливо бути в групі, важливо, що про них подумають інші. Тому часто тинейджери роблять імпульсивні вчинки — всі ми так робили. Це шкідлива поведінка: наприклад, прогуляти уроки. Але вона не є небезпечною для життя та здоров’я підлітка.

Проте, як зазначають науковці, якщо дії підлітка мають руйнівний характер, спрямований на себе, своє здоров’я, зовнішній світ — це деструктивна поведінка. Вона може проявлятися в нападах агресії, гніву чи ворожості.

Часто така поведінка є відповіддю підлітка на складні обставини, в яких він опинився. У нашому випадку це війна.

Класними керівниками ліцею були проведені інформаційні години спілкування про нову небезпечну організацію, щоб уберегти вихованців від негативного впливу субкультури.

Шевченківський тиждень в нашому ліцеї

Березень в Україні часто називають Шевченковими. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко- велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

 “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!”. Під таким акордом у нашому ліцеї в рамках Шевченківських днів проведено різноманітні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам’ять геніального українського поета.

   Шевченківські дні пройшли в нашому закладі дуже активно, ніхто з наших вихованців не залишився осторонь. Для вшанування пам’яті про Великого Пророка, Генія, Мислителя було проведено низку заходів. Серед учнів початкової ланки проведені години спілкування “Тарасові шляхи”. Під час яких учні послухали цікаву й захоплюючу розповідь про життя та творчість поета, переглянули відеопрезентацію “Життєвий шлях Т.Г.Шевченка” та розгадали кросворди. Учнями 11 класу проведено радіолінійку “Шевченко в моєму серці”, яку підготувала Бажан Т.В. та оформленно інформаційну стіннівку.

Дуже цікавим виявився захід « Тарас Шевченко-наш. Він для усіх століть…» для учнів 5-11 класів, який підготували та провели наші філологи Матвієнко Ірина Анатоліївна та Бажан Тетяна Володимирівна. Учасники свята декламували вірші геніального поета, співали пісні, розігрували сценки з життя Тараса. Завершилось свято танцювальним номером. Родзинкою заходу стало декламування “Заповіту” англійською мовою ученицею 7-класу та музичні номери від учениць 9 класу,а також гра на сопілці від учениці 5-Б класу. Всі діти постарались на славу!!!

Загалом, Шевченківський тиждень пройшов цікаво й насичено.

8 березня – Міжнародний день прав жінок 

Щороку 8 березня весь світ відзначає Міжнародний жіночий день, який також ще називають Днем боротьби за жіночі права, повна назва якого Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир (рішенням ООН від 1977 року).  Ця визначна дата дозволяє оцінити та відзначити досягнення представниць прекрасної статі у різних сферах людської діяльності в минулому та в наші дні.  У країнах Європи та світу цей день ще один привід згадати та віддати данину тим, завдяки кому сучасні жінки здобули право вчитись в університеті, голосувати, розлучатись, отримувати гідну зарплатню на рівні з колегами-чоловіками, навчати дітей у садочках тощо. А також подякувати тим, хто далі звертає увагу на виклики, з якими стикаються жінки. 

Цьогоріч 8 березня обійшлось без гучних святкувань, відзначили цей день відео привітанням для дівчаток нашого закладу. Учні початкових класів власноруч виготовляли листівки для своїх найрідніших. Також у ліцеї відбувся незвичайний та цікавий захід, а саме гра «Дівчати проти хлопців», який організувала для своїх учнів Халяндра Ольга Степанівна. Діти взяли участь в цікавих конкурсах: “Хто Я?”, “Вгадай мелодію”, “Впізнай героя”, “Обери фото”, “Хто швидше”. Учасники отримали позитивні емоції та хороший настрій на весь день.

“Діти за мир!”

В рамках реалізації проєкту «Діти за мир – багатогалузева допомога в Україні» до нашого навчального закладу завітали представники БО “Благодійний фонд Молодіжної Участі”. Найбільше радощів та зацікавленості викликали у дітей настільні еко ігри🎲, гра у великий м’який дартс🎯 та звичайно флешмоби за участі аніматорів проєкту. Діти отримали позитивні емоції на весь день.