ГоловнаЗа матеріалами Освіта.ua

Category Archives: За матеріалами Освіта.ua

Мультитест: частина «Українська мова»

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, математики та історії України.

Організація навчання у початковій школі. Рекомендації МОН

Міністерством освіти і науки надані методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2021/22 навчальному році у початковій школі в умовах воєнного часу.

Рекомендації мають бути застосовані органами місцевої влади, місцевого самоврядування та закладами загальної середньої освіти.

Щодо ДПА і ЗНО для випускників 11-х класів

Міністерство освіти і науки спільно з Комітетом Верховної Ради з питань освіти і науки напрацювало алгоритм щодо цих ключових точок оцінювання учнів. 

Ухвалено рішення про зміну алгоритму вступу до закладів вищої освіти та складання ДПА. Зовнішнє оцінювання та державна підсумкова атестація проводитися не будуть. Пропозиції оприлюднені в законопроекті, який зареєстрований у Верховній Раді за № 7132. Ідеться виключно про вступ у 2022 році.

Наразі МОН розробляє алгоритм цьогорічного вступу. З метою запобігання будь-яким проявам корупції жодних іспитів у закладах вищої освіти не проводитиметься.

Графік проведення тестів ЗНО у 2022 році

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2022 році.

У 2022 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 23 травня з фізики, також у травні випускники шкіл складуть тести з хімії та української мови, української мови та літератури. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 по 17 червня 2022 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року

ПредметДата проведення
Фізика23 травня (понеділок)
Хімія26 травня (четвер)
Українська мова31 травня (вівторок)
Українська мова та література31 травня (вівторок)
Математика03 червня (п’ятниця)
Іспанська мова06 червня (понеділок)
Німецька мова06 червня (понеділок)
Французька мова06 червня (понеділок)
Англійська мова07 червня (вівторок)
Історія України10 червня (п’ятниця)
Географія14 червня (вівторок)
Біологія17 червня (п’ятниця)

Цього року учні 9-х класів складатимуть ДПА

Інформація про начебто звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів 9-х класів або її проходження онлайн є недостовірною.

Про це йдеться у повідомленні Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначають, що у 2020/21 навчальному році учні 9-х класів згідно з наказом МОН №1262 складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

«Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною. Крім того, твердження про ускладнення ДПА для учнів 9-х класів у 2020/21 навчальному році є необґрунтованим», – наголошують у Міністерстві освіти.

Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджуватиме керівник закладу освіти.

ПЕРЕЛІК
предметів, із яких у 2020/21 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація учнів 9-х класів

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

ЗНО з історії України: візуальні об’єкти, які потрібно знати

Освіта.ua пропонує учасникам зовнішнього оцінювання, які складатимуть тест з історії України, перелік візуальних об’єктів, що можуть бути запропоновані укладачами тестів. Перелік візуальних об’єктів складено відповідно до вимог чинної програми зовнішнього оцінювання з історії України. Електронна збірка містить зображення діячів культури, освіти та науки, громадсько-політичних та військових діячів.

Також збірка візуалізує архітектурні культові споруди, фортифікаційні споруди в Україні, світську архітектуру, скульптури, пам’ятники, ікони, мініатюри, гравюри, портрети, художні роботи та пам’ятки стародавньої історії України.

Крім того, на сайті ЗНО-ОНЛАЙН майбутні учасники зовнішнього оцінювання мають змогу тренуватися у виконанні завдань з історії України, розподілених за темами. До окремої тематичної добірки включено завдання на візуальне впізнання персоналій, об’єктів архітектури й мистецтва.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ: ВІЗУАЛЬНІ ОБ’ЄКТИ

Соціальні мережі VS HUMAN: комунікація з учнями в 2020 році

Під час карантину український Edtech-ринок був перенасичений цифровими інструментами для онлайн-освіти. Але опитування свідчать, що вчителі обирали неспеціалізовані під навчання платформи, такі як соціальні мережі. Вони стали найдоступнішими каналами комунікації між вчителем та учнем у період пандемії.

Новий навчальний рік розпочнеться з 1 вересня

До кінця червня Міністерство освіти спільно з Міністерством охорони здоров’я розроблять додаткові протоколи, що визначатимуть заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей з 1 вересня.
Про це в інтерв’ю РБК Україна сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, відповідаючи на запитання щодо повернення учнів до шкіл 1 вересня.
За словами Мандзій, адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 липня.
«Безперечно, я за те, щоб діти повернулись до школи. Але щоб умови навчання у школі були безпечними», – наголосила в.о. міністра освіти і науки.
Вона зазначила, що зараз Міносвіти готується до проведення ЗНО та вступної кампанії і основним завданням є збереження здоров’я учасників освітнього процесу.
Також вона висловила переконання, що діти повернуться до шкіл 1 вересня.
«До кінця червня спільно з МОЗ готуємо додаткові протоколи, які визначатимуть заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей з 1 вересня. Я впевнена, що новий навчальний рік для учнів шкіл розпочнеться з 1 вересня.