ГоловнаДень пам'яті

Category Archives: День пам’яті

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Читати далі

Починаючи з 1994 року, в Україні 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу».

Читати далі… →

20 лютого День вшанування пам’яті Героїв Небесної СотніДень пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
З цього приводу 20 лютого в Потіцькому ліцеї було проведено низку заходів. Ранок розпочався з загальношкільної тихої акції “Ангели пам’яті”. Учні та педагоги ліцею символічно облаштували інформаційну стіну пам’яті 100-нею паперових янголят, яких учні виготовили напередодні. Здобувачі освіти всіх класів активно доєдналися до цієї акції. На першій великій перерві вчитель історії України, Чабак Олена Андріївна, разом з учнями 11- класу провела радіо лінійку
«Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!», яка завершилась хвилиною мовчання. Протягом дня класні керівники 1-11 класів провели виховні години “Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни”. Класні керівники розповіли учням про героїзм та боротьбу українського народу за європейські цінності, свободу і прагнення до демократії у нашій країні та переглянули разом з учнями відеохроніку подій на Майдані «Майдан – символ національної гідності». Пригадали дітям події, які відбулися в країні у 2014 році та прослухали пісню-реквієм “Пливе кача”.

Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі!
Слава Україні! Героям слава!

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно, 15 лютого, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Ця дата, насамперед, приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.  У тій війні, яка тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, полягло близько 4-ох тисяч українців. 

11 класу разом з вчителем історії ,Чабак Оленою Андріївною, підготували радіолінійку для учнів і вчителів на тему «Чужа війна в долі наших воїнів».

В цій кривавій війні самовідданість, мужність і героїзм виявили українці – офіцери та солдати. Багато з них не повернулося до родин, до коханих. Ми пам’ятаємо про них!

Ми засвідчуємо свою глибоку шану та повагу вашій мужності та самовідданій праці. Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні.

В глибокій шанобі схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто загинув.

З вдячністю звертаюсь до тих,  хто живе поряд з нами.

Від усього серця бажаємо  вам і вашим родинам здоров’я, родинного затишку та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра.

Віртуальна подорож до музею Небесної Сотні

Під час години спілкування, присвяченої дню пам’яті Героїв Небесної Сотні, учні 7 класу (класний керівник Халяндра Ольга Степанівна) здійснили віртуальну подорож до музею Небесної сотні “Герої не вмирають… Просто йдуть…” та вшанували пам’ять загиблих героїв Хвилиною мовчання.

Пам’ятаємо героїв Крут

29 січня українці згадують про події 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку історію українського визвольного руху – бій під Крутами. Саме тоді на Чернігівщині війська УНР вступили в нерівний бій із більшовицькими військами.