Головна2023Грудень

Monthly Archives: Грудень 2023

Різнобарвний чайний напій

Звичний для нас напій – чай, насправді не такий вже і звичайний. Що в ньому може бути незвичайного? Про це та багато іншого дізнавались учні ОЗО “Потіцький ліцей” на виховних годинах присвячених щорічному міжнародному Дню чаю, який святкують у всьому світі 15 грудня. Учні 1-11 класів разом зі своїми класними керівниками провели приємне чаювання у колі класних колективів, де діти дізнались багато нового про напій, який вони вживають мало не щодня. Класні керівники 1-4 класів здійснювали пояснення та показ етикету під час чаювання, оформлення та сервірування столу, а також пояснили основні правила подачі чаю за різними традиціями. Окрім етикету дітям було представлено цікаві факти про чаювання таких країн як Китай, Індія та Англія, а також історичні факти про ввезення чаю до Європейських країн. Учні 5-11 класів досліджували корисні властивості чаю та його різноманітність, історію першого пакетика чаю. Ознайомились із цілющими властивостями трав’яних чаїв із Карпат.

Читати далі… →

Миколай ти до нас завітай!

Історія про Святого Миколая є не тільки важливою, але й цікавою. Адже День Святого Миколая є невід’ємною частиною української культури. У нашому ліцеї напередодні свята проводились уроки, на яких діти вчились писати листа до Миколая, виготовляли різноманітні подарунки власними руками.
Всі з нетерпінням чекали цього дня і тих подарунків, які приносить Святий Миколай. В час коли у дітей відбирають їх дитинство звуки сирен та вибухів, вони продовжують вірити у дива. І цю віру в них підтримуємо ми – дорослі.

Читати далі… →

«Хустка – долі берегиня»

“А хустка в нас завжди була в пошані

У літню спеку й люті холоди.

Їх гарно так замотували пані,

Як йшли до церкви, вдома, та й завжди…”

Надія Красоткіна

Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Вона об’єднувала жіночі покоління та передавалася як родинна цінність від матері до доньки. З нею пов’язано з безліч звичаїв та обрядів. Хустка вважалася оберегом – захищала волосся жінки від привороту та злого ока. Більшість українок мають традиційну українську хустку у своєму гардеробі, адже Різдвяний вечір та Коляду не можна уявити без даного аксесуару. Цей автентичний аксесуар надає сучасним українкам колоритного образу.

Читати далі… →

“Допоможем ЗСУ рідненьким”

До Міжнародного дня Волонтера який відзначається 5 грудня за ініціативи керівництва та адміністрації закладу в ОЗО “Потіцький ліцей Миронівської міської ради Київської області” 4 та 5 грудня проводився благодійний ярмарок, мета якого – це збір коштів на потреби Збройних сил України. Діти невпинно намагаються допомогти нашим волонтерським організаціям, які в свою чергу підтримують наших захисників. До організації та проведення цього заходу доєднались класні колективи 1-11 класів та батьки учнів.

Читати далі… →

Єднаємось в боротьбі проти насильства

До щорічної акції “16 днів проти насильства” в ОЗО “Потіцький ліцей Миронівської міської ради Київської області” з 27 листопада по 01 грудня проводились ряд заходів щодо запобігання насильства та його проявів в учнівських колективах. Учасники освітнього простору активно брали участь в організованих соціальним педагогом Потапенко Д.О. та практичним психологом Сорокою Г.П. акціях “Єднаймось проти насильства”, “Червона стрічка”, інформаційних марафонах, годинах спілкування та тренінгах, мета яких була виховати позитивне ставлення до оточення в якому знаходяться учасники, повагу до прав та свобод кожного, зміцнити добрі взаємостосунки в класних колективах та ін. До акції доєднались і члени учнівського самоврядування, які активно проводили соцопитування серед учнів про види насильства та методи боротьби із ним. З учнями 9-11 класів практичним психологом та соціальним педагогом були проведені заходи на тему “Захист жінок в Україні” та “СНІД. ВІЛ. Гігієна у стосунках”, а також анкетування та інформаційні бесіди, що були націлені на покращення знань в учнів щодо безпеки здорового способу життя. З учнями 5-8 класів було проведено конкурс малюнків на тему “Стоп булінг”, а також години спілкування, бесіди, інформаційні п’ятихвилинки та акції. З молодшими учасниками 1-4 класів проводились ігри, розучування мирилок та перегляд мультфільмів виховного змісту.

Читати далі… →