ГоловнаНовиниПсихологічна служба

Category Archives: Психологічна служба

Єднаємось в боротьбі проти насильства

До щорічної акції “16 днів проти насильства” в ОЗО “Потіцький ліцей Миронівської міської ради Київської області” з 27 листопада по 01 грудня проводились ряд заходів щодо запобігання насильства та його проявів в учнівських колективах. Учасники освітнього простору активно брали участь в організованих соціальним педагогом Потапенко Д.О. та практичним психологом Сорокою Г.П. акціях “Єднаймось проти насильства”, “Червона стрічка”, інформаційних марафонах, годинах спілкування та тренінгах, мета яких була виховати позитивне ставлення до оточення в якому знаходяться учасники, повагу до прав та свобод кожного, зміцнити добрі взаємостосунки в класних колективах та ін. До акції доєднались і члени учнівського самоврядування, які активно проводили соцопитування серед учнів про види насильства та методи боротьби із ним. З учнями 9-11 класів практичним психологом та соціальним педагогом були проведені заходи на тему “Захист жінок в Україні” та “СНІД. ВІЛ. Гігієна у стосунках”, а також анкетування та інформаційні бесіди, що були націлені на покращення знань в учнів щодо безпеки здорового способу життя. З учнями 5-8 класів було проведено конкурс малюнків на тему “Стоп булінг”, а також години спілкування, бесіди, інформаційні п’ятихвилинки та акції. З молодшими учасниками 1-4 класів проводились ігри, розучування мирилок та перегляд мультфільмів виховного змісту.

Читати далі… →

“Кольоровий тиждень толерантності”

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності та з метою формування в учнів

загальнолюдських моральних цінностей в ОЗО “Потіцький ліцей” пройшов “Кольоровий тиждень толерантності”. Впродовж тижня робота вчителів початкової ланки та класних керівників 5-11 класів була спрямована на формування в учнів взаємоповаги, взаєморозуміння та моральної доброчесності одне до одного. Щодня в ліцеї проводились конкурси та психологічні тренінги на тему “Толерантність і нетерпимість”. Окрім цього, в кожен із днів мав перевагу відповідний колір в одязі дітей.

З учнями початкової ланки проводились різноманітні розвивальні ігри, танцювальні руханки конкурси та художньо-естетичні вправи. Діти переглядали мультфільми повчального характеру про доброту, терпіння та взаєморозуміння, а також створили постер із долоньками добра та словами підтримки для наших захисників.

З учнями 5-11 класів соціальним педагогом Потапенко Д. О. були проведені тренінги та тестування на тему: “Добрі стосунки в колективі”. Під час перерв учнівським самоврядуванням та педагогом-організатором Махинею Н.М. проводились акція “Обійму безплатно”, “Скриня добрих слів”, фотоконкурс “Подаруй посмішку”, а також діти створили плакати на тему “Дерево та квітка толерантності”. Всі учні ліцею активно брали участь в організованих заходах та із творчістю підійшли до кожного із завдання поставлених перед ними.

Читати далі… →

10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров’я

Що таке ментальне здоров’я?

Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя. За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я включає «стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, сприйняту самореалізацію, автономію, компетенцію, зв’язок між поколіннями та самореалізацію інтелектуального та емоційного потенціалу».

Читати далі… →

День знань – 2023 в нашому ліцеї !!!

Нехай цей рік розпочнеться вдало і проходить успішно, нехай кожен день знаменується хоч і маленькою, але перемогою, нехай отримані знання і навички відкривають вам нові двері до мрій, інтересів і рекордів.

Мирного неба!!! Все буде Україна!!!

Читати далі… →

Засідання педагогічної ради

Невпинно збігають останні серпневі дні. Незабаром дітвора повернеться після літнього відпочинку у свої оновлені, відремонтовані за літо, класи, де їх з нетерпінням чекатимуть вчителі. Ось і сьогодні 25 серпня у нашому ліцеї відбулась перша педагогічна рада.

Читати далі… →

Засідання методичного об’єднання класних керівників

З метою покращення стосунків у класних колективах відбулося засідання методичного об’єднання класних керівників. Засідання проведено у формі круглого столу по темі “Майстерність педагогічного спілкування. Як згуртувати учнівський колектив?”. Педагоги ліцею прослухали вебінар з теми: «Згуртування вчителем класу в процесі змішаного навчання в умовах воєнного стану» та обговорили методи згуртування учнівських колективів.

Проведення інформаційно-просвітницьких заходів

В Україні набувають популярності нові підліткові рухи “Редан”, “Антиредан” учасники яких влаштовують масові заворушення у містах. Тож, правоохоронцями одразу почалось відпрацювання такої інформації.

З метою запобігання поширенню нової субкультури “Редан” поліцейські громади, капітан поліції Федоров О.О. та лейтенант поліції Пененко Б.В., разом з представниками служби у справах дітей та сім’ї завітали і до нашого навчального закладу. Дітям розповіли про ситуацію в Україні, щодо поширення нового молодіжного руху, мета якого – провокування конфліктів та масових бійок. Надали досить змістовну інформацію про причини виникнення небезпечної субкультури «Редан» та її загрозу для дітей ; нагадали хронологічні події смертельних наслідків впливу на дитячу психіку через соціальні мережі ігор, навели реальні факти зловживання медіа та їх згубну дію, а також надали практичні поради для подолання кібербулінгу у кіберпросторі.

Також передставники поліції пояснили про недопущення випадків порушення громадського порядку неповнолітніми та участі в проросійських неформальних течіях. Особливу увагу під час заходу акцентували на роз’ясненні ч.1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в частині заборони проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів та відповідальність, яка чекає підлітків у випадку порушення даного законодавства. При цьому роз’яснили, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14-ти років.

Наголосили, що популяризація теми ПВК «Редан» – спланована робота російських спецслужб, метою якої є внутрішня дестабілізація ситуації в Україні.

День святого Миколая

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День святого Миколая.

Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая.

День святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе Добро.

Цікаво та весело 19 грудня пройшло свято Миколая в нашому закладі. Учні ліцею разом з педагогом-організатором, Махинею Наталією Миколаївною,  підготували цікаве театралізоване свято “У Миколая в ранній час подарунки є для нас”. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая. А Святий побажав усім гарного настрою, а учням веселих свят та незабутніх зимових канікул.