ГоловнаНовиниПредметні тижні“Плекаймо рідну мову”

“Плекаймо рідну мову”

"Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям..."

Максим Рильський

Про значення мови в житті людини, її функції в суспільстві сказано переказано чимало. І не тільки майстрами слова, діячами культури, представниками політикуму різних країн, а й самою історією держав і народів. Вона існувала, вона жила у народній творчості та в літературі, зберігала багатовіковий історичний досвід рідного краю з його злетами і падіннями…

Звуки рідної мови чує й сприймає дитина ще з колисковою, яку співає їй мати, і супроводжує мова дитину протягом усього життя. Ніжна й співуча, вона звучить у серці кожного з нас.

“Рідна мова має лунати із вуст кожного українця:

вчителя, дитини, батька чи матері,

щоб виховати до неї любові, повагу та зацікавленість”.

Саме за таким гаслом пройшов тиждень української писемності та мови в нашому ліцеї. Учні приймали активну участь в організованих для них вчителями-філологами іграх, мовознавчих квестах, хвилинках з історії та долучились до виготовлення локації на тему “Мова – зброя нашого народу”.

В рамках тижня писемності і мови із учням 5-11 класів проводились мовознавчі квести “Пригоди в країні Словограй”, “У пошуках розумного пера”, різноманітні мовні ігри: “Мудра орфографія”, “Фразеологічні викрутаси”, “Лексичні цікавинки” та багато інших. Молоді дослідники та експериментатори 5-6 класів, провівши складну дослідну роботу, створювали мініпроєкти на тему: “Мова – серце нації”, що покращило знання дітей про виникнення мови, її багатогранність та співіснування із іншими мовами світу. Учні 7 класу здійснили участь у фото-квесті “Знайди схоже слово”. З вихованцями 9-11 класів проведено подорож історичними сторінками усного журналу “Історія української мови”.

Окрім цього 27 жовтня учні 8-11 класів та вчителі ліцею прийняли активну участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 2023.