Перехід із початкової школи до основної пов’язаний із внесенням змін у динамічні стереотипи спілкування, діяльності, а також зі збереженням окремих компонентів попереднього соціального досвіду. Адаптація дитини до навчання в середній школі відбувається не одразу. Це досить тривалий процес, пов’язаний зі значним навантаженням на всі системи організму.
Велику роль в процесі адаптації відіграє класний керівник 5 класу, проводячи з дітьми бесіди, години спілкування, різні заходи.
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2023/04/изображение_viber_2023-04-20_17-27-52-420-1024x771.jpg)
Одним із таких занять були година спілкування-тренінг проведена класним керівником 5-Б класу, Онищенко М.О., “Наше здоров’я” та виховний захід “Дивовижна Україна” проведений Потапенко Д.О.
Учні 5-Б класу подорожували галявиною здоров’я, дізнались багато цікавого про людський організм, навчились розрізняти шкідливу і корисну їжу. А завершилась година спілкування прогулянкою на свіжому повітрі. Діти особисто переконались в тому, що прогулянка на свіжому повітрі та позитивні емоції – це дуже важливо для людського організму.
Учні 5-А здійснили подорож мальовничими куточками рідного краю, які віднесені до 7-ми чудес України та наспівались від душі патріотичних пісень. Панувала дружня та позитивна атмосфера. Подібна робота згуртовує колектив, діти вчаться товаришувати та бути толерантними.
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2023/04/изображение_viber_2023-04-30_22-21-40-530-1024x771.jpg)
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2023/04/изображение_viber_2023-04-28_14-14-43-835-1024x771.jpg)
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2023/04/изображение_viber_2023-04-28_14-13-56-622-771x1024.jpg)
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2023/04/изображение_viber_2023-04-28_14-13-43-571-2-1024x894.jpg)