Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів дитини . Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо, в час коли йдуть бойові дії не лише на кордоні країни, а й через всі засоби зв’язку та пошуку інформації. У цьому контексті діти залишаються найбільш вразливими. Вони можуть не знати яку небезпеку можуть нести мережі, та звичайні на перший погляд знайомства і спілкування у соціальних групах.
Часом школярі не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вчителів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини. Тому саме з метою покращення знань учнів та розвитку їх навичок у користуванні соціальними мережами, всесвітньою мережею Інтернет в нашому ліцеї з 26 по 30 січня з класними колективами 1-11 класів проводились інформаційні хвилини, години спілкування та виховні бесіди на тему “Інформаційна безпека”. Мета заходів – це покращення знаннь учнів із самозбереження та безпечної поведінки під час використання засобів інформації, а також ознайомилення дітей із правилами розповсюдження інформації в умовах воєнного стану.
Для дітей та підлітків Інтернет залишається світом розваг та спілкування з друзями. Але важливо пам’ятати, що за позначкою геолокації на пості чи фотографії, веселим відео в соціальній мережі чи одним повідомленням може ховатися справжня небезпека. Як вберегти дитину від таких дій?
Чого не можна робити? Поради учням.
Не можна знімати розміщення та пересування військової техніки та військових у місті, де ви перебуваєте. Оскільки окупанти можуть переглядати відкриті профілі українців для визначення місця розташування військових для подальшого нападу. А також злочинці можуть намагатися вести листування з дитиною для шантажу чи примушування до отримання інформації про розміщення техніки в місті.
Не знімайте та не викладайте в соціальні мережі місця вибухів та потрапляння снарядів, оскільки це несе загрозу вашому життю. Ворог може визначити ваше місцезнаходження та повторно вчинити обстріл.
Не переходь за невідомим посиланнями, які були надіслані в приватні повідомлення в будь-якій соціальній мережі чи месенджері. Адже за ними можуть ховатися хакерські атаки.
Якщо ти переглядаєш та обговорюєш новини з кимсь із друзів, варто переконатися в їхній правдивості. Усі новини, заяви високопосадовців та обмеження в містах краще повторно перевірити в офіційних каналах комунікації, на офіційних сайтах державних установ, в офіційних Telegram-каналах посадовців.
Якщо тебе автоматично додали до невідомих груп, важливо відписатися від них та заблокувати їх. А також розповісти про це дорослим.
Якщо до тебе хтось пише з проханням допомоги або виконати спеціальне завдання, важливо, щоб ти повідомив про це дорослим.