
На сьогодні одним з основних завдань в освіті є розвиток особистості, здатної до визначення способів саморозвитку, самореалізації та самоствердження. Нашим завданням є організація правильного процесу з самовдосконалення учнівських навичок.
Саме такої мети хотіла досягнути соціальний педагог Потапенко Д.О. під час заняття з елементами тренінгу із учнями 9 класу на тему “Самопізнання – шлях до саморозвитку”, який було проведено 07 лютого 2024 року. Під час заняття з елементами тренінгу з дітьми проводились різні вправи, які були направлені на пізнання власних потреб та потенціальних можливостей учнів, такі як: “Сітка бажань”, “”Мої дії”, “Кіно”, “Який я насправді”, “Мої слабкі та сильні сторони” та інші. Цей тренінг допоміг учням краще зрозуміти свої потреби, уміння та власний потенціал, якими вони володіють.
Самовдосконалення є невід’ємною складовою до розвитку творчої особистості, тому слід завжди прагнути до кращих результатів та кращих вмінь. Воно розглядається як можливість особистісного росту дитини і її самостійне прагнення наблизитися до певного ідеалу з метою набуття рис і якостей особистості, опановування тими видами діяльності, якими вона поки що не володіє. Тому самовдосконалення має особливу роль у становленні особистості оскільки впливає на здатність дитини пізнання власного «Я».
