ГоловнаНовиниБезпека життєдіяльності

Category Archives: Безпека життєдіяльності

Карантин у закладах освіти


В Україні, згідно з рішенням Кабінету Міністрів, оголошений загальнонаціональний карантин. Одним із протиепідеміологічних заходів боротьби з можливим поширенням коронавірусу в Україні є тимчасово обмеження освітнього процесу в усіх закладах освіти.
У зв’язку з тим, Міністерством освіти і науки надані рекомендації, дотримання яких допоможе закладам освіти запобігати поширенню коронавірусної інфекції в Україні.
Рекомендації МОН щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції

Рекомендації щодо коронавісу


Коронавіруси становлять велике сімейство вірусів з доведеними хвороботворними властивостями по відношенню до людини або тварин. 
Заразитися 2019-nCoV можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні. Ці краплі потрапляють на навколишні предмети і поверхні. Інші люди можуть заразитися в результаті дотику спочатку до таких предметів або поверхонь, а потім – до очей, носа або рота.
Відповідно до актуальних даних, більш вагомим фактором передачі вірусу, ніж повітря, є саме дрібні краплі, що виділяються з дихальних шляхів.

Пам’ятка для батьків та учнів на період зимових канікул

До уваги батьків та учнів!

З метою попередження нещасних випадків та травматизму адміністрація ліцею просить Вас ознайомитись з правилами техніки безпеки під час зимових канікул та  обов’язково їх дотримуватися.

УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!

 1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
 2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
 3. Не прикрашай ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюй бенгальські вогні, свічки.
 4. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
 5. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів.
 6. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
 7. Не ходи на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.
 8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.
 9. Будь обережний під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Не гуляйте довго під час сильних морозів.

Любий учню, дбай про своє здоров’я та життя!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
 2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, не дозволяйте купляти петарди, запалювати бенгальські вогні.
 3. Не залишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному для дітей місці.
 4. Не допускайте переохолодження дитини. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!

Тож нехай новорічні свята і зимові канікули будуть радісними, незабутніми, принесуть безліч яскравих і приємних вражень Вам та Вашим дітям!

Пам’ятка для учнів та батьків на період осінніх канікул

До уваги батьків та учнів!

      З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій, адміністрація Потіцького НВК “ЗОШ  І-ІІІ ступенів – ДНЗ» та класні керівники просять Вас ознайомитись із правилами безпеки під час осінніх канікул.

Будьте обережні та обов’язково дотримуйтесь усіх правил безпеки при:

 • користуванні газовими та електричними приладами;
 • не допускайте ігор з вогнем, не дозволяйте самостійно розводити багаття, палити листя, бур’ян;
 • не допускайте ігор на будівельних майданчиках та біля них;
 • пам’ятайте: дорога та залізниця – не місце для ігор та безпечної поведінки.

        Щоб уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатися до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори ліній електропередач; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції.

       Обов’язково наголошуйте доньці чи синові (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна відчиняти двері незнайомим особам.

.      Обов’язково наголошуйте дітям про небезпеку, яка чатує на них:

 • у громадському транспорті;
 • при поводженні з собаками та іншими тваринами (свійськими та дикими);
 • під час грози (блискавка).

     Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху (особливо це стосується користування велосипедом, роликами). Не дозволяйте доньці чи синові бути на вулиці без нагляду дорослих у вечірній та нічний час. Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів). Пам’ятайте про спокуси, які виникають перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв’язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливу увагу зверніть на те, з ким спілкується ваша дитина.

      Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я!