Із 1 вересня 2022 року вчителі 5-х класів прийняли естафету впровадження реформи НУШ в середній школі. Навчання у 5 класі передбачає впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання, розвиток дослідницьких навичок дитини. Педагоги нашого ліцею організовують пізнавальний процес, який приносить радість дитині, широко використовують в освітньому процесі дослідницьку та проєктну діяльності.
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-43702773eb5ccae143a3fb035e1ea49358bc1c46da0b72ecd6b4a9e4cdac65bb_6c0c10e884f876b5-1024x768.jpg)
Уміння вчитися – це ще одна навичка, яка стане в пригоді кожній людині. Саме тому навчання побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукає відповіді на запитання, осмислює вивчене, а вчитель допомагає їй у цьому. Через гру (тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань) учні дізнаються набагато більше, розвивають дослідницькі навички. Учні не просто набувають знання, а й навчитаються використовувати їх на практиці.
Дуже важливо навчити дітей працювати в команді й співпрацювати. Саме тому значну частину навчального часу присвячено роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язують приклади, а готують проєкти і спільно шукають рішення проблем.
Учні 5 класів разом з вчителем географії Зваричем Олександром Івановичем виконали проєктну роботу на тему: “Овочі що найчастіше використовуються для приготування їжі”.
![](https://pnvk.net/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-6ae084d7d47ae9d88ece839acd276d998f3ccfb36850c1d9075be9eb1519a3f3_7667219645052e04-1024x768.jpg)