26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську трагедію та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
Чорнобильська катастрофа – це екологічно-соціальна аварія, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 р., розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення на уроках пам’яті із учнями шкіл присвячених цій трагічній даті.
В цей день для учнів ОЗО “Потіцький ліцей” здійснювалися історичні репортажі на такі теми як: “Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі” та “Як працює ЧАЕС?”, які проводили для учнів 1-11 класів їх класні керівники. Дітям пояснювались причини, які призвели до такої ситуації, дії тогочасної влади, наслідки вибуху та вплив радіації на організм людей, які знаходились поряд із АЕС. Про всі інші питання, які залишились у дітей вони могли дізнатись більш детально на виставці пізнавальної та інформаційної літератури, яку підготувала бібліотекар нашого ліцею Лапко Г.П.
Чорнобиль — це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків-ліквідаторів. Завдяки їх самопожертві аварія стала символом жертовності в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!
І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.