ГоловнаНовиниДень пам'яті

Category Archives: День пам’яті

День вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар

З нагоди Дня вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар у закладі відбулася тематичні години спілкування у 9 та 10 класах. Класні керівники Чабак Олена Андріївна та Потапенко Діна Олексіївна. Бібліотекар Лапко Галина Петрівна

Read more… →

Їм у віках судилося безсмертя

Ніколи знову!

День Пам’яті й примирення, День перемоги над нацизмом – особливі дні. Подвиг, здійсненний нашими дідами і прадідами, настільки значущий, що його велич рік від року стає лише яскравішою та помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм та вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів.

Read more… →

Міжнародний день пам’яті жертв голокосту

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту для учнів старших класів був проведений урок пам’яті “Голокост: чужої біди не буває”, під час якого учні мали змогу поглибити свої знання про трагічні події в Україні під час Другої світової війни.

Біль душі і пам’ять серця

У Потіцькому академічному ліцеї напередодні Дня пам”яті жертв голодомору відбувся ряд заходів: інформаційні години спілкування, бесіди, відеолекторій та бібліотечний урок. Також учні та вчителі закладу стали учасниками мітингу біля сільського пам”ятника жертвам голодомору, присвяченого цій трагічній події.

УРОК-РЕКВІЄМ

Щороку 29 вересня учні та вчителі нашого закладу, як і все прогресивне людство, вшановують жертв страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України, але про неї необхідно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту і не допустити подібних трагедій.

День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті загиблих на Майдані.
У Потіцькому академічному ліцеї  відбувся урочистий захід до Дня Героїв Небесної Сотні
Учнівський та педагогічний колектив навчального закладу, переглянувши документальний фільм «Майдан 2014. Небесна Сотня», пригадали події тієї зими.  Згадувати таке важко, але мусимо пам’ятати, бо  Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Учні та вчителі ліцею вшанували загиблих хвилиною мовчання та влаштували акцію «Передай Свічу пам’яті».

Пам’ятаємо про Крути!

На Аскольдовій могилі поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

            29 січня Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які 102 роки тому боролися та загинули за вільну Україну. Це пам’ятна, однак трагічна для України подія – кривавий бій між чотиритисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків “Вільного козацтва”. 

Крутами творилася історія молодої Української держави. Відважні юні патріоти – справжні Герої, завдяки яким таки постала незалежність України.

Відтак, щоб ушанувати їх подвиг і надихати молоде покоління українців на сміливі вчинки та героїзм, у ліцеї було проведено ряд заходів. Класні керівники провели зі своїми учнями години історичної правди «У вінок пам’яті Героїв Крут». Старшокласники переглянули та обговорили відеофільм «Лист без конверта». Всі учні мали змогу переглянути матеріали виставки «Крути: вогонь і кров».

Бій під Крутами – це урок, який потрібно вивчити і запам’ятати. Подвиг 300 юнаків вперше засвідчив, що в Україні з’явилися люди, для яких рідний край понад усе.