Category Archives: День пам’яті

День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті загиблих на Майдані.
У Потіцькому академічному ліцеї  відбувся урочистий захід до Дня Героїв Небесної Сотні
Учнівський та педагогічний колектив навчального закладу, переглянувши документальний фільм «Майдан 2014. Небесна Сотня», пригадали події тієї зими.  Згадувати таке важко, але мусимо пам’ятати, бо  Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Учні та вчителі ліцею вшанували загиблих хвилиною мовчання та влаштували акцію «Передай Свічу пам’яті».

Пам’ятаємо про Крути!

На Аскольдовій могилі поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

            29 січня Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які 102 роки тому боролися та загинули за вільну Україну. Це пам’ятна, однак трагічна для України подія – кривавий бій між чотиритисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків “Вільного козацтва”. 

Крутами творилася історія молодої Української держави. Відважні юні патріоти – справжні Герої, завдяки яким таки постала незалежність України.

Відтак, щоб ушанувати їх подвиг і надихати молоде покоління українців на сміливі вчинки та героїзм, у ліцеї було проведено ряд заходів. Класні керівники провели зі своїми учнями години історичної правди «У вінок пам’яті Героїв Крут». Старшокласники переглянули та обговорили відеофільм «Лист без конверта». Всі учні мали змогу переглянути матеріали виставки «Крути: вогонь і кров».

Бій під Крутами – це урок, який потрібно вивчити і запам’ятати. Подвиг 300 юнаків вперше засвідчив, що в Україні з’явилися люди, для яких рідний край понад усе.

Голокост

27 січня Україна разом з усім цивілізованим світом розділяє скорботу за жертвами Голокосту.

З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 9 – 11 класів був проведений виховний захід «Голокост – трагічна сторінка історії». Присутні мали можливість переглянути відеофільм, про Голокост – переслідування і масове знищення євреїв та представників інших національних меншин під час Другої світової війни. Голокост – це уособлення людських страждань і тотального зла, символ трагічної долі всього людства.

Згадувати подібне страшно і боляче, але ми не маємо права забувати ті страшні сторінки історії. Засвоїти їх, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторювалися – наш святий обов’язок.

242 дні пекла у ДАП… Кіборги… Пам’ятаємо Героїв України

           20 січня 2020 року в нашому ліцеї відзначили День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону ДАПу.

«Кіборгами» українських захисників прозвали бойовики, які не могли повірити в те, що люди так довго можуть боронити.

У цей день  відбулися тематичні заходи з відзначення Дня пам’яті «кіборгів»: патріотичні години, уроки пам’яті, перегляд фільму.